Tési evangélikus parókia vendégháza

Közel 30 fős szállás hittantáborosoknak, ifjúsági közösségeknek, családoknak, baráti köröknek, házaspároknak, magányos túrázóknak.

ADATLAP

1. Intézmény neve: Tési Evangélikus Parókia

2. A szállás címe: 8109 Tés, Petőfi u. 22.

3. Férőhely: 29 fő (13+12+4)

4. Ár (fő/nap): 1 400 Ft/fő/éj fűtés nélkül (tavasztól őszig); 2 000 Ft/fő/éj fűtéssel (ősztől tavaszig);

7. Akadálymentesített?: részben

8. Szobák férőhelye, leírása: a két nagy szobában 6-6 emeletes ágy van, az egyikben még egy kanapé, rendelkezünk ezen kívül egy külön bejárattal is rendelkező 4 ágyas szobával. A 4 ágyas szobában egy emeletes ágy és két heverő található, a szoba külön bejárattal is rendelkezik, így a csoportok felnőtt kísérőinek ideális. A két fürdőszoba az épület előszobájából nyílik 2-2 zuhanyzóval és mosdóval. A 3 WC közül kettő az épület központi részében, a harmadik (mozgássérültek számára kialakított) az épület hátsó részében elhelyezkedő szoba mellett található. A 25 m2-es konyhából nyílik a 13 fős szoba.

9. Rendelkezik-e a szállás közösségi terekkel?: a konyha (étkező) szolgálja a közösségi célokat, egyházi csoportok számára a gyülekezeti terem és a templom is használható. A gyülekezeti terem fűthető, a templom nem. Ezen kívül a 15 nm-es ping-pong szoba és a 2017. nyarán felújított 40 nm-es pajta szolgál.

10. Főzési kapacitás :
    A konyha mikrohullámú sütővel, hűtőszekrénnyel, gáztűzhellyel felszerelt, az evőeszközök, tányérok 60 fő számára elegendőek. A vendégek rendelkezésére áll több nagyobb főzőedény és egyéb konyhai eszköz. 200 méterre van parókiánktól egy étterem, ahol ebéd, vacsora, pizza rendelhető.

11. „Extrák”: tűzrakási lehetőség az udvaron, használható egy 17 literes bogrács állvánnyal, 10 db nyárs, adunk tűzifát. A parkosított 3 200 m2-es udvar kiváló sátorhely. Személykocsik számára térköves és füves parkoló adott.

12. A szállás leírása: A vendégház egy 50 m hosszú, gádoros épület. Első részében található az előszoba, két fürdő, két WC, a konyha és étkező, valamint a 13 és és a 4 ágyas szobák. Vendégeink számára lepedőt, párnát és huzatot biztosítunk, hálózsákot – lehetőség szerint – hozni kell, de túrázók részére tudunk takarót adni. A konyhában hűtőszekrény, gáztűzhely, kávéfőző, mikrohullámú sütő használható. A ház hátsó részében helyezkedik el egy helyiség ping-pong asztallal, mellette a 12 ágyas szoba, továbbá egy mozgássérültek számára kialakított WC és mosdó.
    Télen gázkonvektorokkal fűtünk, nyáron a kőépület kellemes hűvöset ad. Az udvar szépen karbantartott 3200 nm füves terület. Röplabdaháló, tűzrakóhely, terasz, kerti bútorok szolgálják a szabadtéri kikapcsolódást.

13. A környék leírása: Tés a Keleti-Bakony legmagasabban fekvő települése. Magyarország második legnagyobb kiterjedésű karsztfennsíkján terül el. Számos barlang, víznyelő található településünk közelében. Tésen áthalad az országos Kék-túra útvonala, illetve a Közép-Dunántúli piros. Kilátók, szurdokok, gyönyörű erdei utak, geológiai érdekességek teszik különlegessé a környéket.
    A Balaton 45 km-re van tőlünk. Várpalota, Zirc 15 km. Veszprém, Székesfehérvár 40 km.

14. Kinek ajánlott: hittantáborosoknak, ifjúsági közösségeknek, családoknak, baráti köröknek, házaspároknak, magányos túrázóknak.

15. kapcsolattartó neve, elérhetősége: Stanka Erika, 20/824-2502

16. A szállás honlapja: tes.lutheran.hu/vendeghazunk