Nagybörzsönyi Evangélikus Egyházközség Reménység Háza

Nyáron 28, télen 24 fő számára nyújt pihenési lehetőséget.

1. Intézmény neve: Nagybörzsönyi Evangélikus Egyházközség Reménység Háza

2. A szállás címe: 2634 Nagybörzsöny, Kossuth utca 59.

3. Férőhely: Nyáron 28, télen 24 fő

4. Ár (fő/nap): Az aktuális ár itt érhető el.

6. Szobák száma: A főépületben 2 szoba (ez fűthető, télen-nyáron használható), nyáron egy külön kis ház is használható, ez + 1 szoba

7. Akadálymentesített?: részben

8. Szobák férőhelye, leírása: A főépületben két külön bejáratú szoba található, az egyikben 5 db emeletes ágy van, a másik szobában 7 db emeletes ágy, a szobákat összekötő folyosóról nyílik két fürdőszoba. Ezen kívül házban egy étkezőnek, közösségi teremnek használható nagy terem van, szükség esetén matracokkal berendezhető hálóhelynek is. Továbbá teakonyha gáztűzhellyel, mosogatóval, konyhafelszereléssel (főző-és tálalóedényekkel).

1. Rendelkezik-e a szállás közösségi terekkel?:

A szállás rendelkezik egy nagy közösségi teremmel. A kápolna/étkező kb. 40-50 fő befogadására elég. Itt találhatóak az asztalok és a padok, valamint 50 db szék. Oltár, harmónium, TV, DVD lejátszó, Hifi a felszereltség része.

1. Főzési kapacitás (mennyire felszerelt a konyha, étkező, illetve hogy az étkezés helyben vagy a környéken megoldható-e?): A konyhában található gáztűzhely, hűtő, mikrohullámú sütő, mosogató, valamint a vendégek ellátásához elengedhetetlen tányérok, poharak, bögrék, evőeszközök. Az étkezés helyben és a környéken több helyen is színvonalasan megoldható.

2. „Extrák” (tűzrakóhely, pagoda, sátrazási lehetőség, parkoló, tv, wifi, stb.): Tűzrakóhely, fedett terasz és szőlőlugas alatta asztallal, padokkal, nagy udvar várja a vendégeket, az udvaron és az utcán parkolási lehetőség, az udvaron és a kertben sátrazási lehetőség.

3. A szállás leírása: A Reménység Ház Nagybörzsöny központjától egy utcányira, egy csendes utcában fekszik, mégis néhány perc sétára a falu nevezetességeitől. Az épület a nagybörzsönyi evangélikusok iskolája és tanári lakás volt a régi időkben, az államosítás után tornateremként használták. A rendszerváltás utáni években a Budai Evangélikus Egyházmegye kapta vissza az államtól, az épület felújítása és átalakítása után szálláshelyként hasznosították. Később az egyházmegye visszaadta az épületet a nagybörzsönyi gyülekezetnek, hogy ezzel is segítse egyetlen falusi gyülekezetét.
    A Reménység Ház azóta is gyülekezetünk vendégháza, amelybe szeretettel várunk minden evangélikus csoportot, de más felekezetek tagjait is szívesen fogadjuk.
    Két vendégcsapat közötti időben a gyülekezet használja az épület nagytermét bibliaórák, szeretetvendégségek és más gyülekezeti alkalmak megtartására.

4. A környék leírása: Nagybörzsöny a Börzsöny hegység nyugati oldalában található kis nyugalmas zsákfalu. Budapesthez való közelsége ellenére igazi természetközeli hegyi falu, kiváló kiindulási pont az erdei túrákhoz.
    A helyi műemlékek között érdemes megemlíteni a Börzsöny patak vizére épült
    vízimalmot, az Árpád-kori Szent István templomot és a Bányásztemplomot, a bányagazda házában a falu bányászattal kapcsolatos emlékeit, és persze érdemes megtekinteni az evangélikus templomot.
    A Reménység Háztól 20 perc sétával elérhető a híres Nagybörzsönyi kisvasút, mely kellemes erdei úton viszi az utasokat Kisirtás és Nagyirtás-puszta felé.
    A Csóványos, Nagy Hideg-hegy, Kis- és Nagyirtás puszta, és még számos túracélpont megközelíthető a falunkból kiindulva.
    A falu lakossága nagyon aktív, nem csak a falu szépítésében, hanem programszervezésben is. A tavasz a „Hűvös pincék, forró kemencék” nevű rendezvénnyel indul, hetenként tartanak piacot szombati napokon, télen falusi disznótorral várják a turistákat, tavasztól őszig minden hétvégén a falura jellemző börzsönyi lepényt sütnek a falu egyik kemencéjében. A programokról, a lepénysütés rendjéről a nagyborzsony.hu honlapon tájékozódhat.

5. Kinek ajánlott: Akkor jöjjön hozzánk, ha szereti a természetet, a finom ételeket, és/vagy szívesen kapcsolódik be a falu életébe. 1-től 101 éves korig bárkinek ajánlott, akit a fenti információk fényében érdekelni kezdett a falunk és környéke. Elsősorban egyházi ifjúsági csoportokat várunk, de másokat is szívesen fogadunk.

6. kapcsolattartó neve, elérhetősége ITT érhető el.

7. A szállás honlapja: http://remenyseghaza.lutheran.hu/

2022. november »