Révfülöpi Evangélikus Oktatási Központ

1. Intézmény neve: Evangélikus Oktatási Központ

1. A szállás címe: 8253 Révfülöp, Füredi út 1.

2. Férőhely: 86 fő

3. Ár (fő/nap): az aktuális árak az intézmény hivatalos honlapján találhatók - létszámtól, időszaktól, egyházi kötődéstől függően

6. Akadálymentesített?: Igen, mozgássérültek részére kialakított szobák, étterem, konferenciaterem.

7. Szobák férőhelye, leírása: Minden szoba fürdőszobás, 1-2-3-4 ágyas szobák, igény esetén pótágy kiságy kérhető.

8. Rendelkezik-e a szállás közösségi terekkel? 100 fős konferencia terem projektorral és hangosítással, 25 fős terem kivetítési lehetőséggel, 16 fős tárgyaló asztalokkal berendezve, kápolna, több kisebb csoportfoglalkozásra alkalmas hely, teraszok asztalokkal, székekkel.

9. Főzési kapacitás (mennyire felszerelt a konyha, étkező, illetve hogy az étkezés helyben vagy a környéken megoldható-e?): 220 adagos főzőkonyhával reggeli-ebéd-vacsora ellátást biztosítunk, kívánságra vegetáriánus, paleo, ételallergiás vendégek részére is.

10. „Extrák” (tűzrakóhely, pagoda, sátrazási lehetőség, parkoló, tv, wifi, stb.): Szauna, kerékpárok, csocsóasztal, pingpong asztal, társasjátékok, parkosított udvar, éttermi terasz, pihenőágyak, ingyenes parkoló, tűzrakóhely, sportpálya, gyermek játszótér, wifi, tv, folyosókon hűtőszekrény és mikró a vendégek részére. Bababarát, igény esetén kiságyat, etetőszéket biztosítunk.

1. A szállás leírása: Az intézmény konferencia- és képzőközpontként működik, de szabad kapacitását szívesen felajánlja más érdeklődőknek is. Várjuk gyülekezeti csoportok, iskolák, munkahelyi csapatok, családok és egyénileg érdeklődők érkezését. A nyugalmat árasztó környezet alkalmas arra,, hogy elcsendesedésre, töltekezésre visszavonuljon az ember. Igény esetén egyházi programokat, áhítatokat biztosítunk. Kérésre segítünk kirándulások, túrák, szabadidős programok megszervezésében. Családias hangulat, szakszerű ellátás, házias konyha, barátságos kiszolgálás várja az ide érkezőket. Az intézmény a település központjában található, könnyen elérhető gépkocsival és tömegközlekedési eszközökkel. Bár nem közvetlen a Balaton-parton fekszik, de 3 perces sétával elérhető két strand, a kikötő és a tóparti sétány.

2. A környék leírása: Az intézmény Révfülöpön, a Balaton északi partján található, 40 km-es körzetben számtalan természeti és épített kincs érhető el. Ezek közül kiemelkedik a Káli-medence varázslatos tájvédelmi körzete, a Balaton-felvidéki hegyek, különösen is a tanú-hegyek turisztikai látogatóhelyei, Tapolca-Sümeg-Keszthely-Balatonfüred-Tihany-Veszprém látványosságai, várak, kastélyok, Tavas-barlang, állatkert, nyári színházi előadások, koncertek, fesztiválok .Ezek meglátogatására kiváló kiindulási pont lehet központunk. Természetesen szezonális időben hajó kirándulások lehetőségi is adódnak a tőlünk 100 méterre lévő révfülöpi kikötőből. Nyári időszakban pezsgő élet zajlik a parton és közelében, aki pedig csendes pihenésre vágyik az év többi részében otthonra lelhet épületünkben.

3. Kinek ajánlott: Ajánljuk házunkat konferenciák, és egyéb rendezvények megszervezéséhez, egyházi, gyülekezeti, családi találkozók megtartásához, lelki gyakorlatok, csendes napok, tréningek helyszíneként. Jó szívvel kínáljuk lehetőségeinket a kerékpárosoknak vagy más túrázóknak. Sportprogramok háttereként is alkalmas az épület. Családi rendezvények közül különösen alkalmas a helyszín keresztelők, kisebb létszámú esküvők részére. (Az Evangélikus templom a kertünkhöz kapcsolódik.

1. kapcsolattartó neve, elérhetősége: Zömbikné Nagy Szilvia 20/ 770 – 3829 revfulop@lutheran.hu

2. A szállás honlapja: https://revfulop.lutheran.hu

2021. január »