Elfelejtett jelszó?

Betlehem Evangélikus Pihenőház

30 férőhelyes szállás Borsod--Abaúj-Zemplén megye Tokaji járásában.

1. Intézmény neve: Betlehem Evangélikus Pihenőház

2. A szállás címe: 3916 Bodrogkeresztúr, Kossuth utca 116.

3. Férőhely: 30 fő, ifjúsági szálláshelyen 40 fő

4. Ár (fő/nap): 2900 Ft6fő/nap, ifjúsági szálláshelyen 1800 Ft/fő/nap

6. Szobák száma:14 szoba

7. Akadálymentesített?: 1 szoba

8. Szobák férőhelye, leírása: minden szobához tartozik fürdőszoba, saját konyhával rendelkezünk napi háromszori étkezést tudunk biztosítani.

9. Rendelkezik-e a szállás közösségi terekkel?:Két nagy közösségi térrel tudunk biztosítani.

10. Főzési kapacitás: szalonna sütő rendelkezésre áll.

11. „Extrák” (tűzrakhely, pagoda, sátrazási lehetőség, parkoló, tv, wifi, stb.): sátrazási hely, saját parkoló, szalonnasütő, futballpálya, röplabda pálya

12. A szállás leírása: A Betlehem Pihenőház szálláshely a község főutcáján a Polgármesteri Hivataltól 300 méterre található. A pihenőház egész éven át üzemel. Az épület 4 000 négyzetméter területen helyezkedik el. Az első épületrész földszintjén recepció, beszélgető szoba, mellékhelyiség és konyha található. A második szinten imaterem, foglalkoztató és mellékhelyiség található. Az első és a második épületrész között étkező helyezkedik el. A következő épületrészben 10 szoba biztosítja a kényelmet, melyben egyenként 20 nm szoba, előszoba beépített szekrénnyel, és vizesblokk található. Ennek az épületrésznek az alsó szintjén közösségi terem pingpongasztallal található. Nagy csoport esetén ebben a teremben biztosítjuk az étkezést. A következő épületrész földszintje ifjúsági szállásként működik, melyben középen egy kétágyas tanári szoba található vizesblokkal. Illetve két-két szoba egyenként öt emeletes ággyal egy-egy vizesblokkal. A pihenőház kertjének alsó részén van sportolási lehetőség: röplabda, futballpálya. Szalonnasütő helyrendelkezésre áll.

1. A környék leírása: Bodrogkeresztúrt Nyíregyháza felől a 38-as számú, Miskolc és Sátoraljaújhely felől a 36-os számú főúton lehet elérni. A település a Bodrog folyó mellett helyezkedik el. A község lakóinak száma 5000 fő. A Polgármesteri Hivatallal kitűnő kapcsolata van az intézvény vezetésének. A lakosok és a Bodrogkeresztúron tartózkodó vendégeknek tökéletes a biztonság érzete. A helyi látnivalók: borospincék, ecetmanufaktúra, motormúzeum, temető fölött kilátó, ahonnan páramentes tiszta idő esetén 30-40 km-re lehet ellátni. A Bodrog-zug kompon közelíthető meg, ahol ritkaság számba menő flóra és fauna található. A két utóbbi alkalmas közeli kiránduló hely. A településről megközelíthető látnivalók a következők: Miskolc 80 km , Szerencs 15 km ,Kassa 120 km, Sátoraljaújhely, Sárospatak, Nyíregyháza és Tokaj 3 km.

A következő települések látnivalói: Miskolc: történelmi belváros, Tapolca, Diósgyőri vár, Lillafüred; Szerencs: a vár és környéke, református templom, cukormúzeum;

Szerencs körüli látnivalók: Monok: Kossuth szülőháza, műemlék kastélyok; Golop: vár felújítva, (a vár alaprajza, megjelenése a vajai várral megegyező); Tállya: evangélikus templom (itt keresztelték Kossuth Lajost) több, a mezővárosokra jellemző házsor, borospincék, éttermek. Erdőbénye: Rákóczi lakóház, templomok a Tállyaihoz hasonló utcasorok. Kassa: gyönyörűen felújított történelmi belváros gótikus katolikus templommal, melynek kriptájában vannak II. Rákóczi Ferenc hamvai. A belváros szinte mindegyik épülete a magyar történelemhez kötődik. Sátoraljaújhely: történelmi belváros, piarista templom, kollégium, kalandpark, bob pálya, sípálya

1. Kinek ajánlott: A Betlehem Pihenőházat egyének és csoportok számára egyaránt ajánljuk. A pihenőházban és a településen, az azt igénybevevők nyugodt, békés körülmények között tudják eltölteni szabadidejüket. A ház lehetővé teszi, hogy közös és csoport foglakozásokat tartsanak. Ajánljuk mindenekelőtt gyülekezeti csoportoknak, egyházi iskoláknak. Szolgáltatásainkat bárki igénybe veheti, aki figyelembe veszi a kuratóriumnak azt az elvárását, hogy a pihenőház területén fegyelmezett magatartást tanúsít (a pihenőházat alapítvány üzemelteti). A környék lehetőséget biztosít arra, hogy a legaktívabb korosztály is kifárassza magát, és természetesen, hogy sok és gazdag élménnyel térjen vissza a kirándulásról.

1. kapcsolattartó neve, elérhetősége: Papp László, pappl@emmaus.hu, 06-20-8242304

2. A szállás honlapja: www.betlehempiheno.hu

2019. február »